ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT ZAKUPU
Przedmiotem sprzedaży jest udział ? w prawie własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym stanowiącej działki ewidencyjne nr 249/6, 249/7, 251/5 z obrębu B-45 położonej w Łodzi, przy ul. Popiela 10A, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr LD1M/00015965/4 w postępowaniu upadłościowym sygnatura akt XIV GUp 701/21
Przedmiot sprzedaży został szczegółowo opisany i wyceniony w operacie szacunkowym z dnia 25 października 2021 r.
Operat szacunkowy znajduje się do wglądu w biurze syndyka (może zostać wysłany mailem) oraz w aktach sprawy o sygnaturze XIV GUp 701/21 w Sądzie Rejonowym dla Łodzi?Śródmieścia w Łodzi, 90-203 Łódź, ul. Pomorska 37.
Kontakt do biura syndyka:
+48 514 14 70 02 lub mail
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu ofert:
Regulamin nieograniczonego konkursu ofert na sprzedaż z wolnej ręki udziału ? w prawie własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym stanowiącej działki ewidencyjne nr 249/6, 249/7, 251/5 z obrębu B-45 położonej w Łodzi, przy ul. Popiela 10A, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr LD1M/00015965/4 w postępowaniu upadłościowym sygnatura akt XIV GUp 701/21
Przedmiot konkursu ofert
- Regulamin niniejszy określa szczegółowo warunki konkursu ofert na sprzedaż nieruchomości opisanej w punkcie 2.
- Przedmiotem sprzedaży jest udział ? w prawie własności nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym stanowiącej działki ewidencyjne nr 249/6, 249/7, 251/5 z obrębu B-45 położonej w Łodzi, przy ul. Popiela 10A, dla której prowadzona jest księga wieczysta nr LD1M/00015965/4 w postępowaniu upadłościowym sygnatura akt XIV GUp 701/21
- Przedmiot sprzedaży został szczegółowo opisany i wyceniony w operacie szacunkowym z dnia 25 października 2021 r. Operat szacunkowy znajduje się do wglądu w biurze syndyka oraz w aktach sprawy o sygnaturze XIV GUp 701/21 w Sądzie Rejonowym dla Łodzi?Śródmieścia w Łodzi, 90-203 Łódź, ul. Pomorska 37.
- Przedmiot sprzedaży obciążony jest hipotekami przymusowymi na rzecz ZUS I oddział w Łodzi na kwoty: 8974,34 pln, 2240,58 pln i 719,86 pln.
- Zgodnie z art. 313 ust. 2 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. Prawo upadłościowe sprzedaż nieruchomości w postępowaniu upadłościowym powoduje wygaśnięcie praw oraz praw i roszczeń osobistych ujawnionych przez wpis do księgi wieczystej lub nieujawnionych w ten sposób, lecz zgłoszonych sędziemu-komisarzowi w terminie określonym w art. 51 ust. 1 pkt 5 w/w ustawy. Podstawą do wykreślenia praw, które wygasły na skutek sprzedaży, jest prawomocny plan podziału sumy uzyskanej ze sprzedaży nieruchomości obciążonej. Podstawą wykreślenia hipoteki jest umowa sprzedaży nieruchomości.
- Syndyk ma prawo odwołania konkursu ofert, jego zamknięcia bez wyboru oferenta lub unieważnienia konkursu na każdym jego etapie bez podania przyczyn.
Cena i wadium
- Cena wywoławcza (minimalna) przedmiotu sprzedaży wynosi 35.550,00 (słownie: trzydzieści pięć tysięcy pięćset pięćdziesiąt) złotych.
- Warunkiem uczestnictwa w konkursie ofert jest wpłacenie wadium, w terminie wyznaczonym do składania ofert, przez oferenta na rachunek bankowy syndyka: Kapital Restrukturyzacje sp. z o.o. prowadzony w Santander Bank S.A. o numerze 45 1090 2705 0000 0001 4868 7140, w wysokości 10 % ceny wywoławczej, tj. 3.555,00 (słownie: trzy tysiące pięćset pięćdziesiąt pięć) złotych ze wskazaniem w tytule przelewu ?Wadium ? Konkurs ofert XIV GUp 701/21?. Za datę wpływu wadium uważa się dzień uznania wskazanego rachunku bankowego całą wymaganą kwotą wadium. Brak wpłaty całej wymaganej kwoty wadium w wyznaczonym terminie spowoduje odrzucenie oferty przez syndyka bez jej rozpatrzenia.
- Wadium złożone przez oferenta, którego oferta zostanie przyjęta, zostaje zaliczone na poczet ceny zakupu.
- Wadium przepada na rzecz masy upadłości w przypadku uchylenia się przez oferenta, którego oferta została wybrana, od zawarcia umowy sprzedaży w terminie wyznaczonym przez syndyka, braku możliwości zawarcia umowy sprzedaży z przyczyn dotyczących oferenta lub w przypadku nieuiszczenia przez takiego oferenta ceny sprzedaży w terminie określonym w niniejszym regulaminie.
- Wadia wniesione przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane, podlegają zwrotowi bez odsetek niezwłocznie po zakończeniu konkursu.
- Odwołanie konkursu ofert, jego unieważnienie lub zamknięcie bez wybrania oferty nie daje podstaw do naliczania odsetek od wpłaconego wadium. W takim przypadku wadium podlega zwrotowi w terminie siedmiu dni od dnia zdarzenia, wskazanego w zdaniu poprzedzającym.
Uczestnicy konkursu ofert
- Ogłoszenie konkursu ofert i wskazanie terminu składania ofert następuje w ogłoszeniu, publikowanym przez syndyka w sposób zapewniający poinformowanie o ofercie możliwie największej liczby osób.
- W konkursie ofert brać udział mogą pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych osoby fizyczne oraz osoby prawne, jak również jednostki organizacyjne posiadające zdolność prawną, lecz pozbawione osobowości prawnej.
- W konkursie ofert nie mogą brać udziału osoby i podmioty co do których ogłoszono upadłość lub otwarto postępowanie restrukturyzacyjne albo otwarto likwidację; ponadto, w konkursie ofert nie mogą brać udziału: małżonek, wstępny, zstępny, rodzeństwo oraz powinowaci w tej samej linii lub stopniu syndyka lub sędziego-komisarza, jak również, przedstawiciel upadłego.
- Jeżeli do zawarcia umowy nie dojdzie z winy oferenta, w nowo ogłoszonym konkursie ofert nie może uczestniczyć oferent, który nie zawarł umowy.
Złożenie oferty
- Termin złożenia oferty upływa 24 marca 2022 roku.
- Warunkiem udziału w konkursie ofert jest złożenie w biurze syndyka lub wysłanie pocztą oferty sporządzonej na piśmie w języku polskim w terminie wyznaczonym do składania ofert, określonym w ogłoszeniu o konkursie. Decyduje data doręczenia na podany adres.
- Oferta wraz z wymaganymi dokumentami winna być zaadresowana do syndyka na adres: Syndyk Katarzyna Łęgowska-Łęcka, ul. Świętojańska 21 93-493 Łódź, koniecznie z dopiskiem ?Oferta na zakup nieruchomości GUp 701/21? i zawierać dokładne oznaczenie składającego ofertę.
- Oferta powinna zawierać:
- w przypadku osób fizycznych: imię i nazwisko oferenta, jego adres zamieszkania oraz numer PESEL oraz numer telefonu do kontaktu,
- w przypadku osób prawnych lub jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej, lecz mających zdolność prawną ? firmę lub nazwę, adres siedziby, numer telefonu do kontaktu, numer we właściwym rejestrze Krajowego Rejestru Sądowego, a w przypadku zarejestrowania w innym rejestrze poświadczoną kopię wypisu z tego rejestru zawierającą co najmniej numer oraz imiona i nazwiska oraz numery PESEL osób uprawnionych do reprezentacji tych podmiotów; w przypadku braku numeru PESEL ? wzmiankę o tej okoliczności;
- proponowaną cenę (nie niższą od ceny wywoławczej) wyrażoną cyfrowo i słownie;
- oświadczenie o zapoznaniu się z niniejszym regulaminem, zaakceptowaniu jego postanowień i spełnianiu warunków uczestnictwa, określonych tym regulaminem;
- własnoręczny, czytelny podpis oferenta. W przypadku oferentów działających przez pełnomocnika, do oferty należy załączyć pełnomocnictwo w oryginale, określające dokładnie zakres umocowania pełnomocnika, z podpisem mocodawcy poświadczonym przez notariusza. W przypadku, gdy pełnomocnikiem jest adwokat lub radca prawny, wystarczające jest złożenie odpisu udzielonego pełnomocnictwa, sporządzonego przez samego pełnomocnika. Pełnomocnictwo udzielone przez osobę fizyczną – cudzoziemca lub podmiot zagraniczny powinno być przedłożone w oryginale wraz z tłumaczeniem dokonanym przez tłumacza przysięgłego na język polski.
- Oferenci, którzy zamierzają kupić przedmiot konkursu ofert do majątku objętego wspólnością łączną bądź do współwłasności mogą złożyć ofertę wspólną. Oferta taka winna być podpisana przez wszystkich oferentów.
- Oferta, ani żadne oświadczenie w niej zawarte, nie może być złożone pod warunkiem.
- Złożenie oferty jest równoznaczne z tym, że oferent nie wnosi zastrzeżeń do stanu faktycznego (w tym technicznego) nieruchomości, zobowiązuje się do pokrycia wszelkich opłat i kosztów związanych z zakupem przedmiotu konkursu ofert oraz że jest związany złożoną ofertą do dnia rozpatrzenia ofert, a w przypadku, gdy jego oferta zostanie wybrana ? do dnia zawarcia umowy sprzedaży.
- Oferty, które nie spełniają powyższych wymogów lub które wpłynęły po terminie zostaną odrzucone i nie będą rozpatrywane.
Rozstrzygnięcie konkursu ofert i konkurs dodatkowy
- Otwarcie i wybór oferty nastąpi nie później niż w terminie 14 dni od dnia upłynięcia terminu do składania ofert. Wyboru oferty dokonuje syndyk. Kryterium wyboru jest zaoferowana cena.
- O pozytywnym bądź negatywnym wyniku konkursu ofert syndyk niezwłocznie zawiadomi listownie wszystkich oferentów.
- W przypadku, gdy w kilku ofertach zaproponowano ceny w takiej samej, najwyższej wysokości spośród wszystkich złożonych ofert, syndyk przeprowadzi dodatkowy konkurs, w którym mają prawo wziąć udział oferenci, proponujący w pisemnych ofertach najwyższe ceny w takiej samej wysokości. W tym celu dodatkowe oferty pisemne winny być nadane listem poleconym na adres syndyka w terminie 7 dni, licząc od dnia doręczenia tym oferentom pisma syndyka, informującego o prawie wzięcia udziału w dodatkowym konkursie z uwagi na zaproponowanie przez kilku oferentów najwyższych cen w takiej samej wysokości oraz o warunkach przeprowadzenia tego konkursu.
- Syndyk nie przeprowadza dodatkowego konkursu, jeżeli żaden z oferentów, którzy zaproponowali ceny w takiej samej, najwyższej wysokości spośród wszystkich złożonych ofert, nie złoży w terminie dodatkowej oferty. W takim przypadku syndyk dokonuje wyboru spośród ofert, zawierających najwyższe zaproponowane ceny w takiej samej wysokości, poprzez losowanie.
- Jeżeli którykolwiek z oferentów, którzy zaproponowali ceny w takiej samej, najwyższej wysokości spośród wszystkich złożonych ofert, złoży w terminie dodatkową ofertę, syndyk przeprowadza dodatkowy konkurs, przy czym wystarcza uczestnictwo w nim tylko jednego z tych oferentów.
- Konkurs dodatkowy, przeprowadzany jest według następujących warunków:
– oferenci uczestniczący w konkursie nie mogą proponować cen niższych od cen już zaoferowanych w ich pisemnych ofertach; w toku konkursu dodatkowego, poza ceną, nie ulegają zmianie żadne inne elementy złożonych ofert na piśmie;
– syndyk wybiera ofertę, która zawiera najwyższą cenę;
– w przypadku, gdy dodatkowe oferty zawierają równe co do wysokości ceny ? wyboru oferty syndyk dokonuje w drodze losowania. - Syndyk odrzuca oferty dodatkowe złożone po terminie lub niespełniające warunków określonych w niniejszym regulaminie.
- O pozytywnym bądź negatywnym wyniku dodatkowego konkursu syndyk niezwłocznie zawiadomi listownie wszystkich uczestniczących w nim oferentów.
- Syndyk zawiera z wybranym oferentem umowę sprzedaży w formie aktu notarialnego w terminie nie dłuższym niż 2 miesiące od dnia doręczenia zawiadomienia o wyborze oferty. O wyznaczonym terminie zawarcia umowy sprzedaży syndyk powiadomi wybranego oferenta.
- Zawarcie umowy sprzedaży następuje przed notariuszem wskazanym przez syndyka. Wszelkie koszty zawarcia umowy sprzedaży, w tym podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku VAT, opłaty notarialne i sądowe obciążają nabywcę. Nabywcę obciążają również wszelkie koszty wykreślenia hipotek i innych wpisów, związanych z obciążeniami przedmiotu konkursu ofert z prowadzonej dla niego księgi wieczystej.
- Nabywca jest zobowiązany do zapłaty ceny sprzedaży na wskazany przez syndyka rachunek bankowy, przy czym ww. rachunek musi zostać uznany ceną sprzedaży najpóźniej w dniu zawarcia umowy przed jej podpisaniem. Brak zapłaty ceny w tym terminie jest równoznaczny z odmową zawarcia umowy sprzedaży przez nabywcę.
- Z dniem zawarcia umowy sprzedaży w formie aktu notarialnego, na nabywcę przechodzą pożytki, jakie przynosi nieruchomość oraz ciężary z nią związane, w tym podatki i inne daniny publiczne.
- Protokólarne przekazanie przedmiotu sprzedaży nastąpi w ciągu 7 dni od zawarcia umowy sprzedaży, chyba że strony w umowie ustalą inny termin.
Postanowienia końcowe
- Syndyk ma prawo odwołania konkursu ofert, jego zamknięcia bez wyboru oferenta lub unieważnienia konkursu na każdym jego etapie bez podania przyczyn.
- Rękojmia za wady prawne i fizyczne przedmiotu sprzedaży jest wyłączona.
- W sprawach nieuregulowanych w tym regulaminie stosuje się przepisy ustaw: Kodeks cywilny oraz Prawo upadłościowe.
Zostaw komentarz